Międzynarodowa Szkoła Barmanów i Sommelierów

Kurs Barista - 5 dni
Map
Kraków
(małopolskie)

Kurs Barista MSBiS to połączenie zajęć praktycznych z teoretyczną nauką o kawie, jej gatunkach, sposobach rozróżniania, parzenia i profesjonalnym sprzęcie. Przekazuje kompleksową wiedzę i przygotowanie do pracy w kawiarni. Jest też podstawą do dalszego rozwoju i startu w zawodach. Kierowany jest zarówno do przyszłych pracowników jak i osób interesujących się kawą amatorsko. Początkujący otrzymają dawkę zaawansowanej wiedzy i umiejętności. Pozostałe osoby poprawią i uaktualnią obecną wiedzę oraz umiejętności związane z przygotowywaniem kawy.

 
Uczestnicy Kursu Barista MSBiS zapoznają się z zaparzaniem perfekcyjnego espresso, czynnikami warunkującymi ten proces oraz zagrożeniami, jakie niesie złe podejście do parzenia kawy. Nauczą się także sztuki spieniania mleka i właściwego łączenia go z idealnie zaparzanym espresso. 
 
Przybliżymy alternatywne metody parzenia kawy, które można wykorzystać nie tylko w domowym zaciszu, ale i w kawiarni. Kursanci dowiedzą się dokładnie jaki wpływ na to co odnajdziemy w naszej filiżance ma przebieg procesów: zbioru, obróbki i palenia ziaren oraz że każda z metod przyrządzania czarnego napoju, nadaje mu inne właściwości sensoryczne.
 
Odpowiemy na pytania takie jak: 
  • Czym jest Cup of Exellence, Specialty Coffee i gdzie można spróbować najlepszych kaw świata? 
  • Klasyczne espresso, jak je przygotować i co je charakteryzuje? 
  • Dlaczego drip coffee jest takie wyjątkowe? 
  • „Zalewajka”, French Press, Filter Coffee, Aeropress a może espresso, którą z tych metod wybrać dla siebie? 

Istotnym elementem Kursu Barista jest duża ilość zajęć praktycznych, które pomogą utrwalić wszystkie aspekty przekazywanej wiedzy i nabywane umiejętności oraz dodadzą pewności siebie w przyszłej pracy. Dodatkowo uczymy jak przygotować kilka podstawowych drinków na bazie kaw oraz alkoholu (irish coffee, hot shot, itp.) by sprawnie połączyć profesję barmana z kunsztem zawodu Baristy.

Sprawdź najbliższy termin na www.msbis.com 
 
 
Zadzwoń: (22) 425 54 66